KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13005026
*
nr 1300 5026
Alexander Langlet
(1870-1953), Sverige
Oljemålning, Häst med hökärra, Signerad, daterad -42. Olja på duk, 38x47 cm
Alexander Langlet, svensk målare född i Stockholm 1870, död i Stuvsta utanför Stockholm 1953.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 januari 2020
kl 19:07:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/1 08:39:07
1
Vinnande bud
9/1 14:06:01
2
400 kr
9/1 14:06:01
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alexander Langlet
Alexander Langlet, svensk målare född i Stockholm 1870, död i Stuvsta utanför Stockholm 1953.
Läs mer om Alexander Langlet
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexander langlet häst med hökärra olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30
*
Alexander Langlet
Alexander Langlet, svensk målare född i Stockholm 1870, död i Stuvsta utanför Stockholm 1953.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Alexander Langlet
nr 1300 5026
Alexander Langlet
(1870-1953), Sverige
Oljemålning, Häst med hökärra, Signerad, daterad -42. Olja på duk, 38x47 cm
Alexander Langlet, svensk målare född i Stockholm 1870, död i Stuvsta utanför Stockholm 1953.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/1 08:39:07 | 1 | Vinnande bud |
9/1 14:06:01 | 2 | 400 kr |
9/1 14:06:01 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alexander Langlet
Alexander Langlet, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1870, död i Stuvsta utanför Stockholm 1953.Läs mer om Alexander Langlet
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexander langlet häst med hökärra olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30